Co powinieneś wiedzieć przy wyborze okien aluminiowych?

Okna z aluminium mają uznanie w budynkach użyteczności publicznej ale co raz częściej mają zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym. Nic dziwnego skoro są bezpieczne, estetyczne i odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Szerokość profila

Szerokość profila 45mm, 60mm, 70mm 80mm to głębokość jego zabudowy w murze, określa między innymi sposobność wstawienia szerszego pakietu szybowego, który oddziaływuje na parametry okna. Okna z szerszego profilu będą miały wyższe ramy, również będą cięższe i w zależności od poszczególnych dostępnych konfiguracji np. cieplejsze.

Pakiety szybowe

Pakiety dzielimy na jednokomorowe, dwukomorowe, im więcej komór tym cieplejszy pakiet szybowy.

Rodzaj szkła

Każde szkło posiada inne właściwości: niskoemisyjne, bezpieczne, antywłamaniowe, przeciwsłoneczne, ornamentowe, samoczyszczące itp.

Rodzaj ramki

Ramki międzyszybowe rozróżniamy ze względu na szerokość ale z czego są wykonane standardowe aluminiowe i ciepłe dzieląc również na kolory.

Kolor okien

Paleta kolorów z palety RAL pozwala na zaspokojenie indywidualnych potrzeb. Farba pokrywająca aluminium tworzy wysokiej jakości wytrzymałe wykończenie, które jest odporne na każde warunki atmosferyczne. Ponadto paleta kolorów RAL nie ogranicza możliwości aranżacji wnętrz i projektowania elewacji.

Okucie

Okucie to funkcjonalność okna czyli twoje bezpieczeństwo.